Nedeľa Božieho milosrdenstva - pozvánka

NIŽNÝ HRUŠOV

28.3.2024

Rorátne sväté omše

V tohtoročnom Adventnom období sme slávili v našej farnosti rorátne sväté omše. Sú to votívne sväté omše ku cti Panny Márie.  Ich názov pochádza zo začiatočných slov verša z proroka Izaiáša: Rorate caeli desuper (Roste nebesia, z výsosti). Tento úvodný latinský spev vytvára atmosféru radostného očakávania daru z neba, ktorým je Boží syn.

Relikvia blahoslavenej Paulíny Márie Jaricotovej bola v našej farnosti

V pondelok 9. októbra 2023 navštívil našu farnosť Bc. Štefan Kondis, riaditeľ Pápežských misijných diel v košickej arcidiecéze. Prišiel, aby sme sa spoločne modlili za misie a bližšie spoznali život blahoslavenej Paulíny Márie Jaricotovej.

Požehnanie pamätného kameňa v Poši

Dňa 15.9.2023, na sviatok Sedembolestnej Panny Márie po svätej omši v Poši, požehnal náš duchovný otec vdp. Emil Onderko pamätný kameň pri novom kríži, na ktorom je tabuľa s nápisom:  „TENTO KRÍŽ VENOVALO RUŽENCOVÉ BRATSTVO 3.8.2022.“

18.9.2023

Boli sme v Obišovciach

Požehnanie nového vonkajšieho oltára na pútnickom mieste v Obišovciach

V sobotu 2. septembra 2023 sa počas svätej omše zavŕšila ďalšia veľká etapa prestavby pútnického miesta v Obišovciach požehnaním nového vonkajšieho oltára. Jeho dominantou je mozaika z dielne otca Kamila Drába, ktorá je rozdelená do troch častí.

5.9.2023

Staršie články